X
 21.11.2015 Живот

Пораката до светот на Џим Кери која ќе ви го промени животот

Во овој компилациски филм „The journey of purpose“, Џим Кери дава прекрасни зборови за мудроста во врска со човечкиот потенцијал, пронаоѓање на некакво исполнување, бегство од животот и живот кој постојано ќе се развива.

 

кери


Ние не сме дефинирани од она што го имаме или од нашите банкарски сметки, туку од она што е во нашите срца. Кога нашите животи ќе поминат, начинот на кој сме влијаеле врз другите ќе биде она по кое ќе бидеме запаметени.

„На крајот на краиштата ние не сме фотографиите од филмските акции. Ние сме светлината која сјае низ нив. Сето друго е само чад и огледало. Можам од искуство да ви кажам дека влијанието што го имате врз другите е највлијателното нешто што постои“, вели Џим Кери.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот