X
 11.08.2016 Живот

Мапи со зоните, флаери за волонтери и за мештаните во поплавените подрачја

По социјалните мрежи Твитер и Фејсбук, граѓаните како никогаш досега сплотени и организирани околу помагање на настраданите од поплавите во Скопје.


Граѓаните се обединуваат под хаштагот #поплава и се организираат на пунктови за прибирање на помош во облик на храна и алати, до споделување на информации директно од терен и помагање на засегнатото населениекое има потреба од секаква помош.

Овде може да ги превземете флаерите со обележани зони и фалери за волонтери, истите да ги испринтате и да ги споделете на волонтерите.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот