X
 10.12.2016 Култура

Тешко дека ќе успеете да му го изговорите името на овој Нигериец


Момчето со комплицирано име и презиме, доаѓа од нигериската држава Едо во која се зборува на етсако дијалект.

Момче со комплицирано име од Нигерија

Без разлика колку ви е добар слухот и колку сте вешти со јазиците, Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas, не ќе можете да го изговорите. Барем досега никој не успеал во тоа,  и тоа е причината
зошто овој младич стана хит на интернет.

Uvuvwevwevwe доаѓа од нигериската држава Едо, а моментално трае дебата дали е возможно навистина тоа да е неговото име.

Самите Нигеријци на социјалните мрежи наведуваат дека не е неверојатно тоа да е неговото име, затоа што во регионот од каде што доаѓа се зборува на етсако дијалектот, кој е многу комплициран, па му прави проблеми дури и на оние кои не се од тој крај.

Други пак мислат дека станува збор за некаков скеч и дека младичот е локален комичар, меѓутоа засега нема докази за тоа.

Како и да е, публиката на интернет доби нова забава, а во меѓувреме се појавија неколку видеа кои се шегуваат со Uvuvwevwevwe.
Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура