X
 10.06.2017 Забава

Паметното решение на Њујорчани после забраната за кучиња на њујоршкото метро

Подземната железница во Њујорк одлучи да имплементира ново правило со кое се забрануваат кучиња во метроата, освен ако нив не ги бери во ранец/чанта.

метро
Фото:  Instagram

Очигледно, правилото се однесува на големите кучиња кои не можат да патуваат во метрото. Но, бидејќи правилото не стави ограничување на тежината, сопствениците на кучињата успеаја да пронајдат одлично решение за нивните миленици. Без оглед на големината, овие кучиња патуваа со метрото благодарение на нивните брилијантни сопственици.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава