X
 05.01.2016 Забава

Историјата на детските играчки

Некогаш девојчињата играа со пластични кукли, а момчињата деновите ги поминуваа со топката или мечот. Времето се менуваше, а со времето и играчките за деца.  Погледнете го видеото кое покажува како играчките се промениле во изминативе 100 години.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава