X
 09.10.2015 Култура

Најчудните имиња на места во светот

Инстаграм профилот @sadtopographies на Google Маps успеа да пронајде места на планетата со дефинитивно најчудните имиња. 

 

остров

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура