X
 28.12.2017 Живот

Секоја година четворица пријатели прават идентична божиќна фотографија - нивната промена е неверојатна

prijateli

Божиќ е одличен период за поврзување со семејството и со пријателите, а фотографиите направени со нив секоја година покажуваат колку сите сме се промениле како што поминува времето. Затоа, четворица пријатели ваквата божиќна фотографија ја претвориле во еден вид традиција, така што секоја година ја прават истата фотографија.

Не само што тие позираат заедно туку и го повторуваат секој детаљ што бил на оригиналната фотографија од 2009 година.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот