X
 20.04.2016 Култура

Победникот на фото натпреварот "Technology Today"

Технологијата е огромен дел од нашето секојдневие. Колку и да сакаме да не ја искористиме моќта на технологијата, сепак не можеме да и` одолееме. Веб страната „500px“ со цел да ја прослави технологијата, организираше таканаречен Photo Quest чија тема меше „Technology today“.

 

фото натпревар


Преку фотографиите кандидатите требаше да покажат како технологијата го допира нивниот живот. Ова се најдобрите фотографии и секако, победникот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура