X
 10.05.2016 Култура

Неверојатни фотографии од најинтересните градови во светот

Oвогодинешниот натпревар „Travel Photographer of the Year“ организиран од „National Geographic“ официјално започна да прифаќа фотографии, а оние кандидати кои веќе ги дале своите апликации нудат неверојатни фотографии.

 

grad


Натпреварот нуди три категории во кои фотографите можат да ги достават своите дела: природа, градови и луѓе. Победникот ќе ја добие титулата „Travel Photographer of the Year“ и ќе добие седумдневно сафари во Черчил дивината, Канада со вклучена авионска карта. Во продолжение погледнете ги најдобрите фотографии досега, во категоријата градови.  Натпреварот завршува на 27 мај.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура