X
 17.01.2020 Здравје

Црна листа на болести што ги предизвикува аерозагадувањето

Аерозагадувањето е наречено тивок убиец. Аерозагадувањето е еден од најважните променливи ризици за здравјето, воопшто. Прим. д-р Соња Петровска, педијатар во клиничката болница „Жан Митрев“, направи листа со дел од болестите што ги предизвикува.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје