X
 27.04.2021 Живот

Морбидни кадри од место за масовно кремирање жртви од ковид-19 во Индија

Индија се соочува со страшен втор бран на пандемијата на коронавирусот. Поради големиот број смртни случаи, индиските власти се принудени да прават масовни кремирања на необични локации, на пр., паркинзи, бидејќи крематориумите се полни.

Видео на Си-ен-ен покажува морбидни кадри од локација на која се врши масовно кремирање жртви од ковид-19.


Извор: cnn.com
Фото: Принтскрин/Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот