X
 01.10.2020 Образование

Има резултати за место во студентските домови, ама паѓа веб-страницата на МОН

Резултатите за сместување во државните студентски домови се објавени денеска, меѓутоа, студентите не можат да видат дали се примени зашто интернет-страницата на Министерството за образование и наука е нестабилна.  

Студентите со нетрпение ги очекуваа резултатите, а академската 2020/2021 започна денеска. Студентите коментираат дека резултатите би можеле да се споделат и на „Фејсбук“ или на друго место. Од МОН немаме одговор дали ќе ги објават на друг начин.

Студентите сами си споделуваат резултати

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование