X
 08.11.2019 Живот

Бизарни и креативни техники против препишување

Сите го знаеме слаткото чувство на успешното препишување. Како што учениците стануваат сè поитри во своите вештини за препишување, така некои наставници чувствуваат потреба техниките против препишување да ги подигнат на едно сосема ново ниво.

На некои овие примери можеби ќе им се чинат екстремни, но сите можеме да се согласиме дека поголемиот дел од овие напори изгледаат урнебесно.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот