X
 01.08.2015 Спорт

Како изгледа Рио де Жанеиро година пред Олимпијадата?


Светското првенство во фудбал во 2014, кое се одржа во Бразил беше спектакл, но многумина тврдеа дека земјата воопшто не била подготвена за првенството.

Имаше протести, трошоци, изгубени човечки животи и други проблеми, но првенството сепак се одржа, а со неговото завршување, Бразил не успеа да „земе здив“ бидејќи подготовките за Олимписките игри веќе беа во тек. Како се подготвува Бразил?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт