X
 08.01.2016 Живот

Генијални реклами кои ќе сакате да ги погледнете двапати


Експертите во областа на маркетингот честопати велат дека најефективните реклами имаат ефект на срцето, не на умот, а ова е особено важно кога станува збор за реклами поставени на јавни места кои се гледаат од многу луѓе одеднаш. Овие 20 генијални реклами може да служат како пример за добар маркетинг.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот