X
 10.05.2017 Култура

Филмови чија приказна не ви дозволува да ги погледнете уште еднаш

Британскиот магазин „Total film“ објави листа на 50 најдобри филмови кои ќе ги погледнете само еднаш.

филм

Дали ви е познато чувството кога ќе завршите со гледање на некој филм кој допрел до вас, ве потресол, расплакал или погодил на друг начин - кој едноставно е добар - а истовремено знаете дека уште еднаш никогаш не би можеле да го гледате?

Не се грижете, не сте сами. Голем број филмски остварувања во историјата на кинематографијата оставаат ваков впечаток врз публиката ширум светот.

Total film“ избра дури 50 најдобри филмови за кои вели дека мала е веројатноста да ги погледнеме по втор пат.

Внимание: Описите под филмовите содржат спојлери.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура