X
 01.10.2020 Живот

Видео од зелениот вулкан на Исланд ќе ви го одземе здивот

Главната авиокомпанија на Исланд - „Ајсландејр“ им посакува добредојде на посетителите на оваа островска земја со воздушен поглед што го одзема здивот и нуди прекрасна глетка на некои од најубавите места во Исланд.

Видеата, во кои има сцени од фјордови, кањони и зелен вулкан, се придружени со аудионарација што ги опишува геологијата и чудата на Исланд.

Со сезона на набљудување на поларната светлина од октомври до април, авиокомпанијата е подготвена да обезбеди инспирација за вашиот следен одмор - или само за оние што бараат бегство од удобноста на своите домови.Извор: Good News Network
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот