X
 23.05.2023 Технологија

Анимирано видео покажува како се градат мостовите

Дали некогаш сте се запрашале како се градат мостови над вода?

Видео објавено на „Твитер“ покажува дека станува збор за комплицирана операција која вклучува многу елементи. Видеото користи илустрации и анимација за да ја покаже изградбата на еден мост над вода.Извор: Twitter
Насловна фотографија: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија