04.11.2021 Живот

Кога бев дете со Жарко Димоски, Јас бев „кловнот“ што ги забавуваше сите цело време

Се сеќавам на шест години бев избран за „Клинец на годината“ на ниво на Македонија, тоа беше една манифестација каде што имаше многу деца и тоа беше мојата прва средба со публика и сфатив дека сакам да сум пред аудиториум и дека тоа ми годи, раскажува Димоски

Актерот Жарко Димоски бил хиперактивно дете кое се интересирало за сѐ и сешто. Вели дека цело време ги слушал родителите како кажуваат: „Шо че се прај со детево, само да е живо и здраво.“ Во рубриката „Кога бев дете“, Жарко се присетува на детството, неговите тогашни радости, соништа.

Вели дека памети детство со многу игри, без технологија, детство со многу имагинација и радост. Секакви игри од типот на мижитатара, ластик, куцкамен, фудбал, трки, делфин, американка, флипери итн. Имал здраво детство што му го посакува на секое дете, без грижи и со многу игри и смеа.

Целиот текст прочитајте го на Деца.мк.

Живот