X
 12.05.2017 Живот

Како изгледа еден просечен стан во Северна Кореја?

„CNN“ ви овозможува да ѕирнете во еден просечен стан во Пјонгјанг, како и во секојдневниот живот на жителите на Северна Кореја.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот