X
 13.08.2018 Живот

Кампување – Пржени лепчиња, прва симпатија, слобода до бескрај во „хотелите со милион ѕвездички“

Децата што поминуваат време во кампови стануваат посилни, се вклучуваат во обврските, учат да мијат садови, да донесат вода, се грижат за себе и за другите, си го местат креветот, се снаоѓаат во природа, а особено е важно дека на кампување надминуваат одредени стравови

Повеќе прочитајте на ДЕЦА.МК
Подготвил: Сребра Ѓорѓијевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот