X
 13.08.2020 Живот

Забавена снимка детално прикажува како се одвивала експлозијата во Бејрут

Експлозијата во Бејрут уби повеќе од 158 луѓе, повреди над 6.000, а над 300.000 луѓе останаа без покрив над главата. Новата забавена снимка во ултра ха-де резолуција (UHD) детално покажува како се ширела експлозијата, уништувајќи згради на оддалеченост од 10 километри.Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот