X
 14.08.2015 Култура

Шокантни фотографии од масовните експлозии во Тианџин

Најмалку 50 лица загинаа, а стотици се повредени во серија на масовни ескплозии во складиштето за опасни материјали во севеористочниот кинески град Тианџин.

 

кина

 


Неколку часа подоцна, луѓето кои останаа живи се соочија со катастрофите после експлозиите: хемискиот мириз навлезен во воздухот, уништени безброј домови и автомобили.

Според државните медиуми, експлозиите започнале во складиште за опасен материјал, а експлозијата ги разнесе околните згради, додека околните населби останале без електрична енергија. 

  

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура