X
 27.02.2015 Образование

Експерт за високото образование ни кажува зошто не треба да се запишеме на факултет


Овој човек не е уште еден „хејтер“ на високото образование. Тој има повеќе факултетски дипломи и долго време заработува работејќи во високото образование. Тој би требало да не' убедува сите да се запишеме на факултет, но наместо тоа, тој не' убедува дека не треба да се запишеме. Една од важните причини кои ги дава е дека најдобрите шанси за успех за повеќето луѓе е станувањето претприемач.

Слушнете го целиот говор во продолжение.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование