X
 02.04.2015 Наука

Докази дека древната наука била понапредна од денешната


Живееме во добата на технологијата. Човекот никогаш не напредувал побргу во поглед на науката и технологијата. Или не е така? 

Во галеријата има некои докази во полза на нашите предци. Дури и Ајнштајн станува нула за овие генијалци. 

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука