X
 21.04.2015 Живот

Суперхероите како хонорарци


Доколку дозволиме да одлетаме во фиктивниот свет на супехероите ќе сфатиме дека тие, всушност, се обесправени. Никој не им плаќа на суперхероите да спасуваат животи. Уметникот Flying Mouse ги замислува нивните хонорарни работи со кои заработуваат за живот, храна и пиење. Освен Бетмен - тој е валкано богат и не му треба работа.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот