X
 09.07.2015 Живот

Какви огледала имаат бутиците во Јапонија?

Кога одите во бутици и барате алишта, секогаш се соочувате со работи што воопшто не ги забележувате. Реалистички гледано, пробуваме облека која ја ставиле други луѓе, и воопшто не размислуваме за бактериите кои нивните тела ги пренесуваат.

 

огледало


Второ, не можеме убаво да видиме како ни стои облеката бидејќи обично сме заглавени во една кутија наречена „соблекувална“. А она што е најдосадното е тоа што мораме да ставаме и вадиме алишта.

За среќа, иднината е на прагот. Ова огледало во една продавница во Јапонија ви овозможува да пробувате облека без да ја ставите на вашето тело.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот