X
 15.04.2016 Живот

Маицата која посакувате да ја имавте на претходното патување

Ова е маицата која посакувате да ја имавте кога и да патувавте.


„IconSpeak“, како што е наречена маицата, има испечатено 40 универзални знаци кои се совршени за ситуациите кога не го зборувате локалниот јазик.

Маицата е изум на тројца Швајцарци, кои се сетиле на идејата за време на забава.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот