X
 03.12.2015 Живот

Најубавите детски работни соби

На секој ученик му е потребно катче за учење. Ова катче треба да биде практично и по мерка на детето, со соодветен простор за складирање, кадешто работите ќе бидат на дофат на рацете.

 

katcinja


Исто така, просторот за учење и пишување на домашни задачи треба да биде пријатен и изолиран од врева, со удобна маса и столче, добро осветлено природно светло и опремена ламба која се става од левата страна доколку детето пишува со десна рака.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот