X
 02.01.2016 Култура

Боите кои кинематограферите ги користат за да манипулираат со нашите емоции

Добро е познато дека боите влијаат врз нашите емоции. Рекламните агенции користат доста бои за да го привлечат вниманието на гледачот. Но, истото го прават и кинематограферите - видеото подолу ви покажува кои бои им помагаат на филмовите да не` натераат да чувствуваме одредени емоции.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура