X
 27.06.2017 Култура

Јапонски иновации кои го променија начинот на кој живееме

Јапонија е нација на иноватори. Иако таа сè уште не создала роботи кои ќе нè заменат во работата, сепак, нејзините иновации имаа огромно влијание врз популарната култура. Ова се само некои од јапонските иновации кои го промениле начинот на кој живееме.

иновации јапонија

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура