X
 13.01.2016 Економија

Чудни и добро платени професии кои навистина постојат

Тешко е кога човек доаѓа до моментот кога треба да ја избере кариерата која сака да ја има до крајот на неговиот живот. Овој забавен инфографик направен од resumeformat2016.com прикажува помалку познати професии за кои веројатно не сте знаеле дека постоја и дека воопшто доаѓаат во предвид. Најдобриот дел е тоа што тие се добро платени.

 

profesii

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија