X
 29.11.2015 Живот

Чудни професии за кои ќе се изненадите дека постојат

Се чини дека денес можеме да им платиме се` на луѓето за да направат за нас: да ни го прошетаат кучето, да ја направат нашата гарнитура, да ни го организираат домот или пак да не` гушнат кога се чувствуваме осамено.

 

професии


Токму така - можете да изнајмите „гушкач“ кој ќе ве гушка за 60 долари часот. Исто така можете да платите „деверуша“ која ќе стои покрај вас на вашиот најважен ден или пак „професионален плачко“ кој ќе плаче со вас на погреби. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот