X
 15.06.2016 Забава

Како еден корисник на Фејсбук ја "предвиде" иднината во 2015 година?

Пабло Рејес успеал да ги измами корисниците на Фејсбук дека ја предвидел иднината, користејќи едноставна функција на неговиот профил на Фејсбук.

 

фб


Во неговиот пост од 26 декември 2015 година, Рејес „предвидува“ неколку работи за претстојната 2016 година, а поголемиот дел од нив навистина се реализирале.

Дополнително на тоа, тој напишал дека Доналд Трамп ќе почине, со цел да додаде дополнителна возбуда на шегата. Неговиот статус е споделен над 188.000 пати. И секако, успеал да исплаши голем број корисници на Фејсбук.

Но, како успеал точно да ги предвиде сите тие работи?

 

1


Едноставно, тој го променил стариот пост, такашто ги допишал сите работи кои ги „предвидува“.

Секако, постои и опција да поставите статус на вашиот профил на кој можете да ставите датум, година и минути. 

 

2

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава