X
 28.03.2024 Забава

Само за најинтелигентните: Дали можете да ја забележите буквата што не одговара на сликата?

Тестирајте ги вашите когнитивни вештини со помош на оваа загатка која ги предизвикува оние со висок коефициент на интелигенција.

Дали можете да ја забележите буквата што не одговара за само 13 секунди?

Загатките се одличен начин за да ги предизвикате вашите когнитивни вештини, вашите способности за решавање проблеми, а тие можат да ви помогнат и да се фокусирате.

zagatka
Фото: Bright Side

Во загатката, односно на сликата, ги имате буквите X и K. Ваша задача е да ја најдете буквата што не одговара за само 13 секунди.

Доколку не можете да ја решите загатката, одговорот следува во продолжение.

zagatka
Фото: Bright Side

Извор: Mirror.co.uk
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава