X
 06.07.2016 Култура

Мет Дејмон преку скриена камера додели карти на фановите за премиерата на Bourne

Мет Дејмон доделуваше карти за премиерата на филмот „Bourne“ на своите најверни фанови кои, секако на шега, глумеа дека се шпиони и му „помогнаа“ на Мет да стигне до пликот кој му е потребен.

Случајни избраници зборуваа директно со Мет, и правеа разни мисии под негова команда, и стигнаа до крајната цел - запознавање на Мет Дејмон и освоија карти за премиерата.

Ова видео беше исто така спонзорирано за донација на организацијата water.org со цел да се соберат доволно средства за изградба на подобар пристап за зачувување на водата.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура