X
 01.02.2017 Забава

Кој е човекот кој му го даде гласот на Супер Марио?

Речиси сте го знаат гласот на Супер Марио, но малкумина знаат како изгледа Супер Марио во реалниот живот, односно актерот кој го позајмува гласот.

Неговото име е Чарлс Мартинет, роден е во 1955 година и е актер. Неговата животна улога е Супер Марио, но го позајмувал гласот и за други ликови како што се : Бејби Марио, Луиџи, Бејби Луиџи, Варио, Валуиџи и Тоадсворт.

Слушнете како изгледа неговата интересна работа :

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава