X
 02.08.2016 Живот

За колку време се реконструира најпрометната улица во Москва?

Видеото подолу прикажува за колку време се реконструира една од најпрометните улици во Москва. Се' оди според планот, нема застанување, машините функционираат беспрекорно. Навистина можеме многу да научиме од ваквата организираност и ефикасност.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот