X
 09.03.2017 Култура

Ова се жените кои помогнале да се промени историјата на светот

8ми Март се одбележува како Интернационален ден на жената, а се прославува борбата за правата на жените и нивната економска, политичка и родова еднаквост. Низ историјата, многу силни жени се бореле за своите соништа и желби, а најмногу за еднаквост и солидарност со мажите. Нивната храброст придонела за формирање на денешниот свет и останува запаметена.

жени

Ова се жените кои помогнале да се промени историјата на светот - ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Маја Перац

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура