X
 24.03.2016 Култура

Што носеле луѓето годината кога сте се родиле?


Marie Claire“ создаде фотографски есеј составен од 100 фотографии направени во период од 100 години во светските метрополи. Нивната цел е да ги разгледаме фотографиите, да ја пронајдеме годината во која сме се родиле и да видиме каква била модата тогаш.

Сите 100 фотографии со годините пронајдете ги во нашата галерија.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура