X
 11.05.2017 Култура

Книги што треба да ги прочитате пред појавата на филмовите ова лето

Многу од филмовите оваа сезона се базирани на книги. Некои се прилагодени од стрипови за деца, некои на историски романи а некои на фантастични епски саги.

насловна


Ако преферирате првин да ја прочитате книгата па да го гледате филмот, осигурајте се дека сте ги прочитале филмовите адаптирани според книгите во галеријата.

Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура