X
 23.10.2017 Култура

Најновите трејлери што доаѓаат оваа недела

Прилично возбудлива недела кога станува збор за филмовите. Во продолжение погледнете ги трејлерите за оваа недела.

„Black Panther“Тешко е филмови за суперхерои да нудат чувство на оригинал, но овој филм не би требало да се грижи за тоа.

„I, Tonya“
Трејлерот дава можност да ја видите Маргот Роби во нејзиниот најнов филм во кој ја глуми лизгачката на мраз, Тоња Хардинг. Во филмот е прикажан скандалот со кој заврши кариерата на Тања со изненадувачки стил и став.

„The Chi“Серија која прикажува група на афро-американски жители во Саут Сајд во Чикаго.

„Jean-Claude Van Johnson“Во оваа серија, Жан Клод Ван Дам дознава колку далеку може да оди пародијата за себеси.

„I love you, daddy“Филмот доаѓа од Луис С.К и претставува ода на „Manhattan“ на Вуди Ален, и критика за вистинскиот живот на Ален и брак со многу помлада жена (која е негова паштерка).

„Godless“Нова вестерн серија во продукција на „Нетфликс“ - серијата доаѓа од Стивен Содерберг и ќе има седум епизоди.

„Michael Jackson's Halloween“Многу луѓе му должат извинување на Мајкл Џексон.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура