X
 10.05.2016 Култура

Кога "Војна на ѕвездите" би се споил со "Џејмс Бонд"

Филмовите од франшизата „Војна на ѕвездите“ претставуваат „задолжителна литература“ за сите филмски фанатици.


Џорџ Лукас ги отвори вратите за луѓето да бидат креативни со овие филмови по првите три филмови. Почетокот на секој од филмовите се легендарни, но дали сте се прашувале како би изгледало доколку филмовите почнуваа поинаку?

Ова видео од дизајнерот Курт Рофлер замислува целосно нов вовед на „The empire strikes back“ во стил на интрото на филмовите за Џејмс Бонд. Во ова ново, необично интро за „Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back“ се дава поуметнички пристап на филмовите. Во позадина се слушаат „Radiohead“.

Star Wars - Episode V "The Empire Strikes Back" Homage (Title Sequence) from KROFL on Vimeo.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура