X
 14.08.2017 Живот

Персеидите над Македонија

Метеорскиот дожд Персеиди годинава обезбеди вистински спектакл над Козјак и Куклице, како и насекаде низ планетата Земја. Тие што овој викенд не заборавија да погледнат над небото, не можеа а да не останат воодушевени од светлината и брзината на метеорите. Уживајте во фотографиите

персеиди
Фото: Ѓорѓи Личовски

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот