X
 27.02.2019 Живот

Хрватски бискуп: Од абортираните деца се прават најскапите парфеми

Хрватскиот бискуп Јурај Језеринац на скандалозен начин ги коментираше скандалите со педофилијата во црквата. Меѓу другото, Језеринац на една церемонија рече и дека од абортираните деца се прават најскапите парфеми.

- Денес ударот е жесток само на Католичката црква, а на другите не. А интересно, главно се споменуваат случаи што се случувале пред 50, 60, 70 години. Сега ти докажи го тоа. Денес секојдневно убиваат деца по болниците повикувајќи се на правото на жените како детето да ги нема тие исти права. И знаете што се прави од месото на тие деца? Ако не сте знаеле, најскапите парфеми - рече Језеринац.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот