X
 28.06.2018 Забава

Уметност само за очите на инфлуенсеритеЛос Анџелес доби уште една туристичка атракција, но таа е наменета само за оние што имаат над 20 илјади следбеници на „Инстаграм“.


Лос Анџелес
(Фото: Pixabay)


На авенијата „Мелроуз“ во западен Холивуд е отворен мурал пред кој стои обезбедување, а само оние што имаат над 20 илјади следбеници на „Инстаграм“ ќе можат да се фотографираат пред него.

Дополнително, муралот е ограден за да не може „секој“ да го види.

На него се исцртани две ангелски крилја над кои пишува „Градот на ангелите“, а муралот предизвика голем гнев кај твитерџиите поради одредбата што ги дискриминира туристите што не се „инфлуенсери“ на „Инстаграм“.


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава