X
 03.03.2020 Живот

Време е за супер освежителна Coca-Cola Zero Lemon со твоето друштво!

Топлите пролетни денови се пред тебе, искористи ја авантурата што те чека зад првиот агол!

Време е за совршено уживање со твоите пријатели, долги прошетки во природа, време е за забава со сите оние на кои во групен чат им вети дека „само да затопли, и улиците се наши“ - едноставно: време е за авантурата која со себе ја носи „Coca-Cola Zero Lemon”.

Твојот верен сопатник во сите новооткриени искуства - вкусот на добро изладена “Coca-Cola” со свеж лимон отстрана сега доаѓа во нова, совршена форма, создадена да те инспирира и охрабри за сите предизвици што ги носи активниот ден, без разлика дали тоа е дружба во твоето број 1 кафуле, собиранка во парк на твојата омилена клупа или, пак, којзнае, нова љубов на повидок?

Имаме супер предизвик за тебе. Замисли ја следната комбинација: пролетно зајдисонце, твојата омилена личност до тебе отвора студена лименка додека сосема случајно звуците на токму твојата омилена песна допираат до тебе. Во тој момент, пред тебе се отвора нов свет на вкусови, свет во чиј центар си токму ти.

Звучи добро, нели?

Токму затоа го создадовме „Coca-Cola Zero Lemon”, овој нов, поинаков пијалак со омилената оригинална формула на Coca-Cola кој ветува забава, целодневна свежина и цел нов свет на вкусови и искуства, креиран специјално за тебе.
Оваа пролет навистина е совршено време за лимон, време за „Coca-Cola Zero Lemon”.


(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот