X
 06.07.2019 Живот

Фотографии што ја покажуваат почитта кон природата ќе ве направат горди на човештвото

Природата често се занемарува, па поради тоа лесно е да се изгуби вербата во човештвото. Сепак, некои луѓе ни ја враќаат со тоа што покажуваат најголема почит кон природата што ги опкружува.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот