X
 07.02.2020 Живот

Какви мерки се преземаат против коронавирусот во школите во Сингапур, ни раскажа Стојана Поповска

Во Сингапур бројот на заразени од коронавирусот изнесуваше 30 до вчера. Сомнителните случаи се во карантин и се подложени на тестирања, вели Македонката Стојана Поповска, која две години живее во оваа земја. Таа работи како наставничка во библиотека во приватно интернационално училиште во Сингапур.
Ја замоливме да ни сподели како оваа земја се справува со смртоносниот вирус, особено во школските средини. Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК.


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот