X
 07.07.2022 Живот

Прекрасни макрофотографии што ќе ве однесат во невидени светови

Макрофотографиите ви даваат моќ да го набљудувате светот околу вас со многу поголеми детали отколку што е можно со голо око.

Ова е неверојатна, единствена моќ, способна целосно да ја промени вашата перспектива за животот и природниот свет околу вас. Да можете јасно да видите животи помали од вашите преку макрофотографирањето е исклучително просветлувачко искуство.

Инспириран од пајаците и другите инсекти, фотографот Томас Шахан вели дека е воодушевен од макрофотографијата и од тоа што таа го нуди. Како што вели тој, овој вид фотографија овозможува посилна врска со природата. Погледнете некои од неговите фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Outdoorphotographer.com
Фото: Thomas Shahan
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот